تهران صفحه اصلی
 
متن نامه اعتراض آمیز دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی به مدیر مسئول دنیای اقتصاد
1394/11/06-10:14 تعدا بازدید: 33 گروه خبری: نماد اعتماد الکترونیکی کد خبر: 2
نماد اعتماد الکترونیکی:
متن نامه اعتراض آمیز دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی به مدیر مسئول دنیای اقتصاد
متن نامه اعتراض آمیز دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی در خصوص موضوع مالیات کسب و کارهای اینترنتی به مدیر مسئول روزنامه دنیای اقتصاد

مدیر مسئول محترم روزنامه دنیای اقتصاد

جناب آقای بختیاری

با سلام

پیرو انتشار گزارش آن روزنامه مورخ 11/11/94 در صفحه بازار دیجیتال با موضوع دریافت مالیات از کسب و کارهای اینترنتی بی اعتمادی به نماد اعتماد، بدینوسیله مطالب ذیل جهت انتشار حضورتان ارسال می گردد .

-  متاسفانه عنوان گزارش فوق بدون در نظر گرفتن واقعیات و منظور نامه اعتراضی انجمن صنفی نوشته شده است و کسب و کارهای اینترنتی مجاز خود را ملزم به رعایت قوانین و دستورالعمل های مربوط به نماد اعتماد الکترونیکی می دانند و کاملاً به آن اعتماد دارند .

-  طوری گزارش وانمود می کند که انگار صاحبان کسب و کارهای اینترنتی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی را در قضیه نحوه حاسبه مالیات مقصر می دانند، در صورتیکه انجمن صنفی به عنوان نهاد صنفی حوزه کسب و کارهای آنلاین، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی را به عنوان تنها متولی قانونی مجری ساماندهی این کسب و کارها دانسته و از او خواسته پیرامون این موضوع با اداره مالیات مذاکره نماید .

-  انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی به هیچ عنوان عمل برخی از کسب و کارها مبنی بر بازپس گیری نماد اعتماد الکترونیکی را تائید نمی نماید و بلکه از آنها خواسته است به صورت قانونی اعتراض خود را نسبت به عملکرد ادارات مالیات اعلام نمایند .

-  انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی بارها اعلام نموده است که کسب و کارهای آنلاین بر اساس قانون آمادگی پرداخت مالیات را داشته و فقط نسبت به نحوه محاسبه آن اعتراض خود را اعلام نموده اند. که به نظر اکثر کارشناسان این حوزه نیز این اعتراض کاملاً بجا بود و باید نحوه محاسبه مالیات کسب و کارهای اینترنتی نسبت به کسب و کارهای فیزیکی متفاوت باشد .

رونوشت : مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

با احترام

رضا الفت نسب

دبیر انجمن

 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است