چاپ        ارسال به دوست

به‌روزرسانی سند سیاست‌های زیرساخت کلید عمومی کشور پس از 10 سال
معاون زیرساخت کلید عمومی و امنیت اطلاعات تجاری؛

به‌روزرسانی سند سیاست‌های زیرساخت کلید عمومی کشور پس از 10 سال

معاون زیرساخت کلید عمومی و امنیت اطلاعات تجاری؛

به‌روزرسانی سند سیاست‌های زیرساخت کلید عمومی کشور پس از 10 سال

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (مرکز تتا)، رضا جوادی‌نیا، معاون زیرساخت کلید عمومی و امنیت اطلاعات تجاری مرکز تتا با اشاره به سند سیاست‌های زیرساخت کلید عمومی کشور (CP)، گفت: شورای سیاستگذاری گواهی الکترونیکی کشور در سی‌امین جلسه این شورا، سند سیاست‌های زیرساخت کلید عمومی را مورد تصویب قرار داد.

وی با اشاره به اینکه سند سیاست‌های زیرساخت کلید عمومی کشور تعیین‌کننده الزامات و استانداردهای فنی، فرآیندی و حقوقی در راستای به‌کارگیری گواهی‌های امضای الکترونیکی در کشور است، خاطر نشان کرد: آخرین نسخه این سند در سال 1392 تصویب شده بود که با توجه به گذشت بیش از 10 سال از زمان تصویب، محتوای برخی از بخش‌ها نیاز به بروزرسانی داشت.

جوادی‌نیا با اشاره به جزئیات این به‌روزرسانی، افزود: این سند با در نظر گرفتن آخرین تغییرات فناوری و نیازهای روز بهره‌برداران از فناوری امضای الکترونیکی، به پیشنهاد مرکز ریشه کشور و پس از برگزاری نشست‌های مشورتی با اعضای شورای سیاستگذاری و جلسات همفکری با خبرگان و فعالین بخش خصوصی در این حوزه، آماده شد و در سی‌امین جلسه شورا مورد تصویب قرار گرفت.

وی در پایان، تصریح کرد: ارتقاء استانداردهای امنیتی پودمان‌های رمزنگاشتی (HSM)، بهبود زمان رسیدگی به درخواست‌های صدور و ابطال گواهی، بهبود زمان صدور لیست گواهی‌های باطله (CRL)، تسهیل الزامات مکان فیزیکی مرکز داده مراکز میانی و اضافه شدن کاربرد محرمانگی به کاربردهای اصلی گواهی الکترونیکی از جمله بخش‌های مهم در نسخه به‌روزرسانی شده این سند می‌باشد.

لازم به ذکر است نسخه به‌روزرسانی شده سند سیاست‌های زیرساخت کلید عمومی کشور در پایگاه مرکز ریشه کشور به آدرس www.rca.gov.ir قابل دسترس می‌باشد.


١٠:٥٥ - چهارشنبه ١٦ خرداد ١٤٠٣    /    شماره : ٦٨١    /    تعداد نمایش : ٥٢١